אוסטרליה בלהבות


בכל רחבי אוסטרליה משפחות וקהילות שלמות נהרסו בשל מצב החירום שנגרם מהשריפות המשתוללות במדינה. חיים שלמים נהרסו, הטבע נחרב כליל וראש הממשלה האוסטרלי, סקוט מוריסון נעלם....


במשך שנים אוסטרליה, כמו ישראל, המשיכה להשקיע באנרגיה מזהמת - גם כששינוי האקלים החלו להכות בה בעוצמה והביאו לבצורת איומה - שבשיאה (עד כה) שריפה אדירת מימדים שמשתוללת בכל רחבי היבשת. מדובר בפגיעה חמורה בביטחון האזרחים על חשבון אינטרסים כלכליים.


יחד, אנו חייבים לעזור לשקם את השורדים האמיצים שאיבדו את הכל וצריכים להתחיל מאפס. עלינו לשלוח מסר חד וברור לסקוט מוריסון ולכל הדרג הפוליטי, שכמו שלאנשים אין מנוס מהשריפות שפוקדות אותם, גם לו אין מנוס מלקיחת אחריות ונקיטת צעדים מידיים לשיקום והתייחסות למשבר האקלים.


אנא חיתמו על עצומה זאת כדי לתמוך בשורדים, ולהצטרף לתנועה הגדלה במהירות של פעילים המכריח את מנהיגי מדינות העולם להכיר במשבר האקלים - בתור מה שהוא באמת, משבר קיומי מיידי המצריך לפעול במתכונת חירום.

שם פרטי *
שם משפחה *
אימייל *
טלפון *

חצי מליארד בעלי חיים נשרפו בחיים

בתי הגידול של בעלי החיים הייחודיים של אוסטרליה עולים באש. זה קורה בכל רחבי היבשת ולבעלי החיים אין לאן לברוח. הכל עולה באש.

האובדן

מדובר באחת השריפות הגדולות שידעה האנושות. מדובר בהרס עצום של טבע, של מגוון ביולוגי, הרג של עשרות בני אדם, וכל זה עוד צפוי להחמיר.
הקואלות של ניו-סאות׳ וולס לא בטוח יצליחו להשתקם.

הכבאים לא משתלטים על האש

1,500 בתי מגורים שנשרפו כליל, 63,000 קמ״ר שנחרבו, 2,500 מבנים, זיהום האוויר בסידני הוכרז כגרוע ביותר בעולם ופוגע בילדים, קשישים ואסמטים.
 
מכתב פתוח לממשלת אוסטרליהממשלת אוסטרליה,


אוסטרליה והעולם מתמודדים עם משבר אקלים קיומי והכחדת מינים בקצב חסר תקדים, הגיע הזמן לפעול בהתאם.

 

משבר האקלים משפיע בכל מקום בעולם. משבר זה משפיע על חיינו בדרכים רבות - באוסטרליה משפחות וקהילות נהרסו כליל בעקבות שריפות בקנה מידה שטרם נראה - בצורות דוחפות חקלאים לנקודת האל חזור, זיהום אוויר שנגרם  מתעשיות מזהמות והרס הסביבה הימית ושוניות האלמוגים הגדולות. 


במבחן הפעולה הממשלה האוסטרלית נכשלה בלעשות את הנדרש על מנת למנוע את ההרס שנגרם ממשבר האקלים. אכזבתם את הבוחרים. וממשלה אחר ממשלה לא נקטה אף פעולה בנושא בצורה מבישה.


אין זמן לחכות שתפעלו. לא נחכה, לכם, הפוליטיקאים. אנחנו, האנשים, נתגבר על השחיתות בממשלה ובשיטה המאפשרת לתעשיות מזהמות להמשיך בהרס כדור הארץ. אנחנו נשנה את זה.הפתרון נמצא בהישג ידינו. על אוסטרליה לקדם את המעבר לעתיד של 100% אנרגיה מתחדשת. אזרחי אוסטרליה תומכים בשינוי זה באופן חסר תקדים ולכן הוא גם בר השגה,


יחד, האוסטרלים ואזרחי העולם, משמיעים את זעקת החירום. מהפיכת האקלים כבר החלה בקהילות שלנו - רחוב אחר רחוב, שכונה אחר שכונה, עיר אחר עיר כולם דבקים בעשייה אקטיבית לשינוי. בעקבות גל האקטיביזם של אנשי אוסטרליה, מועצות רבות  החלו להכריז על מצב חירום אקלימי. 


אנחנו, האנשים כן נגרום לכם להיות אחראים, ונעשה את מה שנדרש כדי שאתם הפוליטיקאים תקחו אחריות ותפעלו למעננו. אנחנו נמחה בהמונינו עד שננצח ונעצור את התעשיות המזהמות. 


אנחנו לא נפסיק עד שממשלת אוסטרליה, החברות המזהמות ותקשורת המיינסטרים ידברו בגלוי על משבר האקלים כמשבר חירום קיומי שמצריך פעולה מיידית.


על החתום, אנשי אוסטרליה ותומכיהם

 לחתימה על תוכן המכתב:
שם פרטי *
שם משפחה *
אימייל *
טלפון *
ClimateEnergency#
כל הזכויות שמורות לגרינפיס ישראל