image
image
עוצרים את מכירת החיסול של הים התיכון לתאגידי הדלקים!
המשך פיתוח מאגרי גז מחריף את משבר האקלים, מאיים ישירות על הים התיכון ועל בעלי החיים ויהווה השקעה כושלת שלא תניב רווח, לא לאזרחי ישראל ולא למדינה
כל הפלא הזה נמצא כעת סכנה ברורה ומיידית.
 
לא רק תאונות או אירועים בלתי צפויים מסכנים את המערכת האקולוגית הימית אלא גם פעולות החיפוש, הקידוח וההפקה עצמן של הדלקים המזהמים. 
 
הים התיכון, אוצר טבע עולמי ייחודי, המשמש בית גידול למאות יצורים ימיים נמצא כעת בסכנה מיידית: קידוחי גז ונפט חדשים המיועדים לייצוא בלבד מתוכננים כבר בחודשים הקרובים, ובתוכם גם קידוח הרסני באזור הפרעת פלמחים - פנינת טבע תת-ימית נדירה.

הקידוחים יוצרים זיהום ורעש, דליפות עלולות ליצור הפרעה למרחב המחייה של עופות ים ועופות נודדים, פיצוצים סייסמיים שהם חלק מהחיפוש עלולים לשבש את התקשורת של יונקים ימיים ולגרום פגיעות הדף בדגים וביונקים ימיים.
image
 
image
image
image
 
image
image

אני דורש/ת משרת האנרגיה קארין אלהרר:

  1. להרחיב את החלטתה על השהיית חיפושי גז ונפט חדשים, ולהפסיק כל פיתוח של פרויקט חדש לחיפוש, הפקה, שינוע ושריפה של דלקים פוסילים. 
  2. להפסיק להשקיע כספי ציבור בתשתיות גז מחצבי, כולל הפסקת הסובסידיות, הקלות המס, או כל תמריץ כספי אחר לתאגידי הנפט והגז.
  3. להכריז על מצב חירום אקלימי-אקולוגי ולקדם חקיקת אקלים.
image

למה לחתום על העצומה?

החתימה שלך, מצטרפת לחתימות של אזרחים מכל רחבי הארץ שדורשים משרת האנרגיה, קארין אלהרר, להגן על החיים בים ולעצור את הגז המחצבי המזהם!
15  שניות מזמנך יתנו אימפקט אדיר על החיים בים התיכון!
שם פרטי
שם משפחה
מייל
נייד
אנחנו מבטיחים לא להעביר את הפרטים האלה לאף אחד. אנחנו מבקשים אותם רק כדי שנוכל להתקשר ולוודא שאכן מדובר בבן אדם לצורך התיקוף של החתימה. אנחנו לא מאלה שמתקשרים באמצע הלילה לוודא שאתם ערים.
הצטרפו לאזרחים מכל רחבי הארץ!
utm_source
utm_medium
utm_campaign
image

אבל הגז לא פוגע רק בבעלי החיים, אלא גם בנו בני האדם

הגז הוא לא אנרגיה בטוחה ונקייה כמו שחברות הגז ומשרד האנרגיה רוצים שנאמין. הגז הוא דלק מסוכן שעיקרו מתאן, גז חממה עוצמתי פי 86 מפחמן דו חמצני, המתדלק את משבר האקלים ומאיים על עתידנו.

כמות המתאן באטמוספירה הגיעה בשנת 2020 לשיא היסטורי (מאז החלו המדידות בשנות ה-80')  ולפי הדוח האחרון של הפאנל הבין ממשלתי לשינויי האקלים (IPCC), הוא אחראי לכשליש מהתחממות כדור הארץ עד כה. 

למרות הכרזתה של שרת האנרגיה על דחיה בשנה של חיפושי גז ונפט חדשים בים, קידוחים רבים ומסוכנים שכבר קיבלו רישיונות עומדים להתחיל כבר עכשיו. 
 פיתוח משק הגז לייצוא יגדיל מאוד את פליטות גזי החממה של ישראל ובוודאות לא יאפשר לה לעמוד ביעדי האקלים שלה.
image

הגז הוא סיכון לא רק לבעלי החיים, לים ולאקלים אלא גם לכיס שלנו!

ייצוא הגז הוא אשליה מסוכנת שתעלה לכולנו ביוקר. תבדקו: הציבור עוד לא ראה שקל מקרן העושר לרווחת תושבי ישראל, ואין היתכנות כלכלית לכך שאזרחי ישראל ירוויחו מקידוחי גז ונפט חדשים. במקביל המדינה תומכת בתאגידי הדלקים במיליארדי שקלים כל שנה.
 
כבר היום הרבה יותר משתלם כלכלית לעבור לאנרגיות מתחדשות בשילוב מתקני אגירה שיתנו לנו חשמל זול ונקי מסביב לשעון, יאפשרו לישראל לעמוד בהתחייבויותיה ולתרום את חלקה למיתון משבר האקלים. 
image
לפיתוח מאגר גז לוקח כעשור עד שהוא מגיע להתחלת ההפקה, לכן לא כדאי למדינה לתמרץ חיפושים חדשים ולהשקיע בהם ובמאגרים שכבר התגלו. עד שמתקני הגז יהיו מוכנים להפקה, הם יהפכו ל"נכסים תקועים" שלא ניתן אפילו לכסות את ההשקעה בהם.

מהמעבר לאנרגיה מתחדשת ירוויח הציבור כולו - בחשמל זול יותר, במשק מבוזר שהוא אמין יותר, בחיזוק תעשייה ישראלית ובסביבה נקייה יותר. מהמשך פיתוח קידוחי הגז, ירוויחו רק תאגידי הדלקים, הנהנים מסבסוד מסיבי של המדינה על ידי הטבות מס, פיתוח תשתיות הולכה, חלוקה והנזלה של גז, וכן אבטחת האסדות בעלות של מיליארדי שקלים מהכיס של כולנו. 
image
שם פרטי
שם משפחה
מייל
נייד
utm_source
utm_medium
utm_campaign
אנחנו מבטיחים לא להעביר את הפרטים האלה לאף אחד. אנחנו מבקשים אותם רק כדי שנוכל להתקשר ולוודא שאכן מדובר בבן אדם לצורך התיקוף של החתימה. אנחנו לא מאלה שמתקשרים באמצע הלילה לוודא שאתם ערים.
הצטרפו לאזרחים מכל רחבי הארץ!
כל הזכויות שמורות לגרינפיס ישראל