image
מקדמים את ישראל לעבר
עתיד נקי מפלסטיק
image
בכל רביעי בשעה 20:00 בדיוק, נארח את האנשים הכי מעניינים, מכל רחבי העולם, שיספרו לכם איך מנצחים את מגיפת הפלסטיק.
צלמים, פוליטיקאים, מדענים, אקטיביסטים, ועוד...
image
להרשמה:
שם פרטי
שם משפחה
מייל
נייד
utm_source
utm_medium
utm_campaign
וובינארים
image

איך פלסטיק חודר לגוף?

בדיון עם פרופסור נדב דוידוביץ' מאוניברסיטת בן גוריון אנו בוחנים את נושא השימוש בפלסטיק במהלך הקורונה וגם מה ההשפעות הבריאותיות שיש לפלסטיק ולמיקרו פלסטיק. הוובינר הזה בשבילכם אם ברצונכם ללמוד עוד על ההשפעות הבריאותיות של שימוש בפלסטיק, ולהבין יותר מה זה מיקרו פלסטיק. זה גם ההזדמנות שלכם לשאול איש מקצוע רפואי שאלות שיש לכם בנוגע לקורונה, פלסטיק והשימוש של רב פעמיים.

מסעות טבע בצל הפלסטיק

האם אתם גם רואים כל כך הרבה מסכות פנים משומשות בטבע? פלסטיק ניתן למצוא בכל מקום בטבע וזה הורס את הסביבה שלנו. אנו מדברים עם הצלם הישראלי  רועי גליץ צלם חיות הבר זוכה הפרסים. אנו מראים כמה מתמונותיו הטובות ביותר ומדברים איתו על שפע הפלסטיק המצוי בטבע בימינו.

מה הם מנסים להסתיר?

חושבים שמיחזור יכול לפתור את משבר הפלסטיק העולמי? תחשבו שוב. וובינר זה דן במיחזור, מיחזור פלסטיק וייצוא פסולת פלסטיק. בדיון עם פעיל גרינפיס מאפריקה, אנו בוחנים את נושא ייצוא הפסולת הפלסטית בין ארה"ב וקניה, וכיצד הממשלות צריכות להתקדם כדי לסייע לסיום ה#מגפתהפלסטיק הזו.

*הוובינר יתקיים בשפה האנגלית

הצעד הבא נגד הפלסטיק

מיקי חיימוביץ' היא יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת. עיתונאית לשעבר ומובילה בקמפיינים להגנת הסביבה וזכויות בעלי חיים, חקירותיה הסביבתיות כוללות מחקרים על פסולת מזון, פלסטיק, ים, תחבורה ציבורית ועוד. בוובינר זה נדון בעבודתה ובאילו צעדים הממשלה יכולה לנקוט כדי למנוע מגיפה מפלסטיק.

הכלי שלך לנצח את הפלסטיק

נמאס לכם מכל העטיפה והאריזה הפלסטית? גם לנו נמאס! בואו נעבור מאריזות חד פעמיות לאפשרות ברת קיימא יותר הניתנת לשימוש חוזר ומילוי חוזר. אנו דנים מדוע עלינו לזרוק פלסטיק חד פעמי ומדברים עם טליה וגבי מ- Refill Aviv  כדי לדון בצורך בשימוש במילוי חוזר ובשימוש ברב פעמיים. שאלו אותנו את כל השאלות שלכם לגבי השימוש בכוס קפה הרב פעמית שלכם, מילוי בקבוקי המים שלכם והכי חשוב מילוי חומרי הניקוי והסבונים שלכם אצל Refill Aviv.

להסיר את העטיפה מהפלסטיק

עדיף בלי פלסטיק. לפירות וירקות כבר יש שכבת הגנה טבעית. עטיפתם באריזות מפלסטיק אינה רק מיותרת אלא פשוט הופכת לבזבוז לאחר שימוש חד פעמי. היום נדון אילו פעולות נעשות בגרינפיס בקולומביה כדי להביא מודעות לאריזות פלסטיק מיותרות.

*הוובינר יתקיים בשפה האנגלית

הנני: אקטיביזם חוצה קהלים לטובת הכלל

לשנות את דפוסי החשיבה בנוגע לפלסטיק חד פעמי: שיחה על הגישה היהודית לתרבות הצריכה.
עם הרב ד"ר רונן לוביץ הוא רב היישוב ניר עציון ונשיא תנועת "נאמני תורה ועבודה". חבר בארגון רבני צהר ובארגון הרבנים בית הלל, הוא מהדמויות הבולטות של "הכיפות הירוקות" בארץ.
הנני: אקטיביזם חוצה קהלים לטובת הכלל
שיר שפרן - סטודנטית למדעי המוח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פעילה בארגון ״מגמה ירוקה״, בקואליציית ״סטודנטים למען אקלים״ ובתא ״סחר הוגן בן-גוריון״. מובילת יוזמת המכתב "רבנים נגד פלסטיק חד פעמי" שזכתה לתהודה רבה ובגינה קיבלה שיר את פרס הקיימות ע״ש נחמה ריבלין.
image
להרשמה:
שם פרטי
שם משפחה
מייל
נייד
וובינארים
כל הזכויות שמורות לגרינפיס ישראל
image